BIZNES Gospodarka

Aforti Exchange: Notowania ropy naftowej osłabną

Panika na rynku ropy, wywołana pozornie – według ekspertów Aforti Exchange – napiętą sytuacją w międzynarodowej polityce na linii USA – Iran w związku z wypowiedzeniem przez Amerykanów umowy nuklearnej, ma wbrew pozorom swoje źródło w sytuacji zapoczątkowanej już jesienią

Data publikacji: 2018-05-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Aforti Exchange: Notowania ropy naftowej osłabną
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Panika na rynku ropy, wywołana pozornie – według ekspertów Aforti Exchange – napiętą sytuacją w międzynarodowej polityce na linii USA – Iran w związku z wypowiedzeniem przez Amerykanów umowy nuklearnej, ma wbrew pozorom swoje źródło w sytuacji zapoczątkowanej już jesienią 2017r.

Aforti Exchange: Notowania ropy naftowej osłabną BIZNES, Gospodarka - Panika na rynku ropy, wywołana pozornie – według ekspertów Aforti Exchange – napiętą sytuacją w międzynarodowej polityce na linii USA – Iran w związku z wypowiedzeniem przez Amerykanów umowy nuklearnej, ma wbrew pozorom swoje źródło w sytuacji zapoczątkowanej już jesienią 2017r.

Komentarz surowcowy Aforti Exchange: Ropa naftowa w przewidywalnym trendzie. Wzrost cen ulegnie korekcie.

Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych, Aforti Exchange / Grupa AFORTI

 

Panika na rynku ropy, wywołana pozornie – według ekspertów Aforti Exchange – napiętą sytuacją w międzynarodowej polityce na linii USA – Iran w związku z wypowiedzeniem przez Amerykanów umowy nuklearnej, ma wbrew pozorom swoje źródło w sytuacji zapoczątkowanej już jesienią 2017 roku.

Wzrost cen czarnego złota wzmacniały co prawda w ostatnich dniach spadające rezerwy w USA, gdzie według danych amerykańskiego Departament Energii (DoE) zapasy ropy naftowej spadły w ubiegłym tygodniu o 2,2 mln baryłek, czyli 0,5 proc., do 433,76 mln baryłek. Tym samym europejska ropa wyceniana była na 78 USD, a amerykańska osiągnęła poziom 72, jednak zdaniem ekspertów Aforti Exchange rosnąca cena ropy była do przewidzenia, na co wskazywały analizy techniczne tego rynku już we wrześniu 2017.

Jednocześnie można zakładać, że trwająca właśnie zaawansowana fala wzrostowa doprowadzi do lokalnych korekt, co w perspektywie kilku miesięcy spowoduje test głównej linii trendu spadkowego, a więc obecnie okolic 90 USD.

 

Aktualny trend: Ropa celuje w poziom 78.80 USD

Globalna sytuacja na rynku ropy – o ile uznawana w ostatnich dniach za wyjątkową – nie powinna zaskakiwać. Trend wzrostowy, wspierany przez silną formację oRGR, rozpoczął się bowiem na dobre już we wrześniu 2017 roku, kiedy obroniona została strefa 46.15 – 48.80 USD.

Obecnie rynek podąża w bardzo regularnym, aczkolwiek wąskim kanale, w kierunku najbliższego oporu długoterminowego w cenie 78.80 USD. Wynika on z minimum z września 2011 roku, kiedy mieliśmy do czynienia z pierwszą falą inicjującą spadki, które finalnie doprowadziły do testu okolic 33.60 USD, osiągnięte na początku  2016 roku.

Aktualna fala wzrostowa na rynku jest już bardzo zaawansowana i – pomimo docelowego kierunku "na północ" – należy liczyć się z lokalnymi korektami. Gdyby wspomniana na początku formacja miała zrealizować się w 100 proc., w perspektywie kilku miesięcy dojdzie do testu głównej linii trendu spadkowego, a więc obecnie okolic 90 USD.

 

***

Treści przedstawione w niniejszym komentarzu eksperckim są prywatnymi opiniami nadawcy i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej wiadomości, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych.

***

AFORTI to dynamicznie rozwijająca się grupa finansowa, której celem jest wyznaczanie nowych standardów kompleksowej obsługi klienta w zakresie finansów osobistych oraz przedsiębiorstw. W skład holdingu zarządzanego przez Klaudiusza Sytka wchodzą: Aforti Finance – firma świadcząca pozabankowe usługi pożyczkowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, Aforti Collections – spółka specjalizująca się w zarządzaniu należnościami i procesach windykacyjnych, Aforti Factor oferujący usługi faktoringowe oraz Aforti Exchange – internetowa platforma wymiany walut. Jednocześnie spółka Aforti Holding, należąca również do AFORTI, jest notowana na NewConnect od sierpnia 2011 roku.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.aforti.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Aforti Exchange: Notowania ropy naftowej osłabną BIZNES, Gospodarka - Panika na rynku ropy, wywołana pozornie – według ekspertów Aforti Exchange – napiętą sytuacją w międzynarodowej polityce na linii USA – Iran w związku z wypowiedzeniem przez Amerykanów umowy nuklearnej, ma wbrew pozorom swoje źródło w sytuacji zapoczątkowanej już jesienią 2017r.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy