BIZNES Przemysł

ADMT S.A. wchodzi do branży energetycznej

Spółka ADMT S.A. z Sokółki poszerza zakres swojej działalności. Firma znana do tej pory głównie z rozwiązań dla sektora architektonicznego rozpoczęła już bowiem prace nad konstrukcją stalową na potrzeby reaktora SCR w Elektrociepłowni Siekierki w

Data publikacji: 2015-11-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: ADMT S.A. wchodzi do branży energetycznej
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Spółka ADMT S.A. z Sokółki poszerza zakres swojej działalności. Firma znana do tej pory głównie z rozwiązań dla sektora architektonicznego rozpoczęła już bowiem prace nad konstrukcją stalową na potrzeby reaktora SCR w Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie.

ADMT S.A. wchodzi do branży energetycznej Przemysł, BIZNES - Spółka ADMT S.A. z Sokółki poszerza zakres swojej działalności. Firma znana do tej pory głównie z rozwiązań dla sektora architektonicznego rozpoczęła już bowiem prace nad konstrukcją stalową na potrzeby reaktora SCR w Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie.

Problematyka innowacji w energetyce, z położeniem szczególnego nacisku na „ekoenergię”, jako kierunku gospodarki energetycznej Suwałk, będzie tematem przewodnim konferencji, którą zaplanowano 19 listopada w Parku Naukowo -Technologicznym „Polska – Wschód” w Suwałkach.

Jak przyznaje Michał Waszczeniuk, prezes ADMT S. A., tworzona właśnie konstrukcja nie jest największym obecnie realizowanym projektem – docelowo będzie ważyć około 200 ton. To, co ją jednak wyróżnia to wysoki stopień wyspecjalizowania.

 

– Konstrukcja wykorzystana zostanie przy budowie nowego reaktora SCR (odsiarczania spalin) w Elektrociepłowni Siekierki Warszawa, zatem w tym wypadku konieczne było spełnienie wysokich wymogów technicznych i jakościowych. Wśród nich znalazło się chociażby zabezpieczenie antykorozyjne (poprzez malowanie wg. wytycznych kategorii korozyjności C5), które w istotnym stopniu wydłuży żywotność całej konstrukcji – dodaje.

 

ADMT S. A. pełni tu rolę producenta konstrukcji stalowych. Inwestorem jest PGNiG Termika S. A., a Generalnym Wykonawcą konsorcjum Andritz AG i Budimex S. A. Co ciekawe, realizacja tego zlecenia wymagała od białostockiej firmy rozbudowy parku maszynowego.

 

– Projekt ten bez wątpienia stanowi jeden z kamieni milowych w historii rozwoju naszej spółki. W tym momencie stawiamy pierwszy krok w branży energetycznej, a zaufanie, jakim nas przy tym projekcie obdarzono jest najlepszym dowodem na spełnienie przez nas najwyższych standardów biznesowych, technicznych i jakościowych – mówi Michał Waszczeniuk.

 

I dodaje: Jesteśmy jednak przekonani, że kolejne tego typu realizacje są tylko kwestią czasu. Stale rosnąca liczba inwestycji energetycznych pozwala nam bowiem liczyć na trwale zaistnienie w tym sektorze.

 

Proces produkcyjny potrwa do końca roku. Później konstrukcja zostanie przetransportowana do Warszawy i rozpocznie się proces montażu.
 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
ADMT S.A. wchodzi do branży energetycznej Przemysł, BIZNES - Spółka ADMT S.A. z Sokółki poszerza zakres swojej działalności. Firma znana do tej pory głównie z rozwiązań dla sektora architektonicznego rozpoczęła już bowiem prace nad konstrukcją stalową na potrzeby reaktora SCR w Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy