BIZNES Infrastruktura

Adgar Poland przebuduje ulicę Suwak na Biznesowym Mokotowie

Data publikacji: 2017-05-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Adgar Poland przebuduje ulicę Suwak na Biznesowym Mokotowie
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

W dniu 16 maja 2017 roku została podpisana umowa o współpracy między Adgar Poland, długoterminowym inwestorem, a miastem Warszawa, w zakresie budowy ulicy łączącej ul. Suwak i ul. Cybernetyki.

Adgar Poland przebuduje ulicę Suwak na Biznesowym Mokotowie BIZNES, Infrastruktura - W dniu 16 maja 2017 roku została podpisana umowa o współpracy między Adgar Poland, długoterminowym inwestorem, a miastem Warszawa, w zakresie budowy ulicy łączącej ul. Suwak i ul. Cybernetyki.

W dniu 16 maja 2017 roku została podpisana umowa o współpracy między Adgar Poland, długoterminowym inwestorem, a miastem Warszawa, w zakresie budowy ulicy łączącej ul. Suwak i ul. Cybernetyki. Planowana inwestycja zakłada powstanie jezdni po jednym pasie w każdą stronę, chodnika, ścieżki rowerowej, przystanków autobusowych oraz miejsc parkingowych. Inwestycja w całości finansowana przez firmę Adgar i inne firmy deweloperskie w celu usprawnieniu komunikacji w biznesowej dzielnicy Warszawy.

 

Na mocy zawartej umowy Adgar Poland odpowiada za cały przebieg prac związanych z przebudową, jak również za pozyskanie partnerów chętnych do finansowego wsparcia projektu. Koszt inwestycji szacowany jest na 5,5 mln złotych. W obecnej chwili, głównymi inwestorami poza Adgar Poland są Trinity One (należący do funduszu Revetas Capital) oraz Starwood.

 

„Podpisanie umowy o współpracy między Miastem Stołecznym Warszawa a prywatnymi inwestorami to przykład działania w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Cieszymy się, że są firmy, które podjęły się przeprowadzenia i sfinansowania tego projektu, pokazując, że zależy im na rozwoju tej biznesowej części dzielnicy. Warszawa przekazała część gruntów pod planowaną przebudowę i dzięki takiemu współdziałaniu dzielnica zyska inwestycję, która w połączeniu z realizowaną właśnie modernizacją ulicy Marynarskiej, znacząco usprawni komunikację w tej części Mokotowa.” – powiedział Bogdan Olesiński, Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Planowana inwestycja zakłada budowę jezdni po jednym pasie w każdą stronę, chodnik, ścieżkę rowerową oraz miejsca parkingowe. Na przedłużonej ulicy Suwak zlokalizowane zostaną dwa przystanki komunikacji miejskiej tuż przy wyjściu ze stacji SKM Służewiec. Planowane rozpoczęcie prac i wybór generalnego wykonawcy przebudowy nastąpi natychmiast po uzyskaniu przez miasto decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

„Dzięki przedłużeniu ulicy Suwak oraz połączeniu jej z ulicą Cybernetyki kierowcy i rowerzyści zyskają dodatkowe możliwości dojazdu do budynków biurowych i mieszkalnych, co z pewnością przełoży się na zmniejszenie korków w tym rejonie. Zależy nam, aby ta dzielnica była dobrze skomunikowana z resztą miasta i dlatego wraz z partnerami zaangażowaliśmy się zarówno finansowo, jak i operacyjnie w przeprowadzenie tej inwestycji. Wierzymy, że dzięki takim wspólnym działaniom Biznesowy Mokotów będzie przyjaznym miejscem – zarówno dla pracowników biurowych, jak i mieszkańców tej dzielnicy. Liczymy także na to, iż nasze działanie zachęci innych deweloperów do finansowego wsparcia tej inwestycji” – powiedział Artur Filipiuk, Dyrektor Operacyjny Adgar Poland.

Więcej szczgółów na temat inwestycji  https://adgar.prowly.com/16318-adgar-poland-przebuduje-ulice-suwak-na-biznesowym-mokotowie

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Adgar Poland przebuduje ulicę Suwak na Biznesowym Mokotowie BIZNES, Infrastruktura - W dniu 16 maja 2017 roku została podpisana umowa o współpracy między Adgar Poland, długoterminowym inwestorem, a miastem Warszawa, w zakresie budowy ulicy łączącej ul. Suwak i ul. Cybernetyki.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł