BIZNES Gospodarka Maszyny

2018 Open Minds Debate – Wspólnie o przyszłości

FM Logistic, czołowy międzynarodowy operator na rynku magazynowania, transportu, copackingu i comanufacturingu, już po raz drugi zorganizował konferencję z cyklu Open Mnds Debate, na temat technologii przyszłości i ich bezpośredniego wpływu na rynkową pozycję

Data publikacji: 2018-06-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 2018 Open Minds Debate – Wspólnie o przyszłości
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

FM Logistic, czołowy międzynarodowy operator na rynku magazynowania, transportu, copackingu i comanufacturingu, już po raz drugi zorganizował konferencję z cyklu Open Mnds Debate, na temat technologii przyszłości i ich bezpośredniego wpływu na rynkową pozycję firm.

2018 Open Minds Debate - Wspólnie o przyszłości BIZNES, Gospodarka - FM Logistic, czołowy międzynarodowy operator na rynku magazynowania, transportu, copackingu i comanufacturingu, już po raz drugi zorganizował konferencję z cyklu Open Mnds Debate, na temat technologii przyszłości i ich bezpośredniego wpływu na rynkową pozycję firm.

FM Logistic, czołowy międzynarodowy operator na rynku magazynowania, transportu, copackingu i comanufacturingu, już po raz drugi zorganizował konferencję z cyklu Open Mnds Debate, na temat technologii przyszłości i ich bezpośredniego wpływu na rynkową pozycję firm. Wydarzenie to zgromadziło blisko 70 przedstawicieli firm, dla których – tak jak i dla firmy FM Logistic– innowacje są szczególnie ważne w bieżącej działalności. 

– „Mam nadzieję, że każdy z uczestników Open Minds Debate znalazł tu coś dla siebie. Naszą intencją było zarówno pokazanie ciekawych projektów z zakresu, który jest nam najbliższy, czyli logistyki, jak i bardziej inspirująco, z obszarów takich, jak medycyna, wirtualna rzeczywistość, czy ekonomia współdzielenia” – powiedział Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający na Europę Centralną w FM Logistic. –„My już dzisiaj wykorzystujemy w naszym codziennym biznesie nowoczesne technologie i tym również chcieliśmy się podzielić ze słuchaczami, a tym samym zachęcić ich do częstszego sięgania po usługi, oparte na innowacyjnych rozwiązaniach  ” – dodał.

Podczas tegorocznej konferencji rozmawiano o robotyzacji, ekonomii współdzielenia i wirtualnej rzeczywistości. Zaproszeni ekspeci inspirowali gości unikalnymi przykładami zastosowania technologii jutra w codziennym życiu i biznesie. Jednym z nich był Patrick Bellart, Dyrektor ds. Innowacji Technologicznych i Automatyki w FM Logistic, który przyjął rolę pragmatyka, wskazującego w jakich warunkach nowatorskie technologie mogą być stosowane, bądź są stosowane w logistyce. Niekiedy studził nadmierny optymizm związany z wizjonerskimi projektami, przekładając je na oczywisty rachunek opłacalności.

Robotyzacja – to temat, który zaprezentowali uczestnikom Mateusz Amroziński, Specjalista ds. nowych projektów w Fanuc Polska oraz Łukasz Gruszka, Inżynier Robotyki w firmie Sorter. Robotyka to jeden z najsilniejszych trendów, które w ciągu najbliższych dekad kształtować będą rynek pracy. Maszyny stają się bardziej autonomiczne, potrafią zastępować człowieka w coraz bardziej skomplikowanych czynnościach, a niebawem będą pracować z nim ramię w ramię. Wprowadzenie zaawansowanych robotów oznacza większe moce produkcyjne, przy jednoczesnym zapewnieniu powtarzalności pojedynczego produktu na odpowiednim poziomie jakościowym. 

Sharing economy – czyli teorię ekonomii współdzielenia starali się okiełznać Karolina Mikołajewska – Zając, Socjolog, wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny DASH&CEE w Ofo (były GM w Uber). Wydaje się, że kolejne pokolenia mają zupełnie inne podejście do kwestii posiadania. Ciągła potrzeba zmian, udoskonalania i customizowania, ogranicza potrzebę istnienia trwałej własności na rzecz doraźnego wykorzystywania samochodów, mieszkań, a nawet sprzętu AGD. Ten społeczny fenomen rodzi szereg nowych wyzwań w procesach sprzedaży i dystrybucji, a także w legislacji (doskonały przykład kontrowersji wokół UBERa). 

Wirtualna rzeczywistość (VR) – o której opowiadali Katarzyna Jaklewicz, Dyrektor Programowy Europejskiego Kongresu VR i zagorzała zwolenniczka tej technologii, dziennikarka Gazety Wyborczej oraz Adam jurgilewicz, Dyrektor ds. Medycznych i Ekspert ds. Marketingu Cyfrowego. Okazuje się, że już w niedalekiej przyszłości naturalnym interfejsem między człowiekiem a maszynami stanie się wirtualna rzeczywistość. Już dziś służy ona nie tylko do rozrywki, ale także do prowadzenia terapii, a nawet szkoleń – np. lekarzy. To najszybciej zyskujący na wartości segment elektroniki użytkowej. 

Podobnie jak w ubiegłym roku, konferencję poprowadził Radosław Brzózka, dziennikarz popularnonaukowy, autor telewizyjnego programu „Jak to działa?” (TVP, Discovery Channel). Na co dzień zafascynowany możliwościami ludzkiego umysłu i wszystkim tym, co jest związane ze światem nauki. Sympatyk, promotor nowych technologii we współczesnym świecie. 

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia pod adresem: http://2018openminds.pl

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomiony został nowy magazyn w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie), oferujący 20 tys. m. kw. powierzchni magazynowej oraz 10 tys m. kw. w centrum przeładunkowym cross-docking. W kolejnych etapach inwestycji platforma logistyczna w Sarnowie zyska nawet 80 tys. m. kw. nowej powierzchni. W trakcie budowy jest centrum przeładunkowe cross-docking w Lućmierzu (k. Łodzi) o powierzchni 10 tys m. kw.FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tysięca pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia. 

FM Logistic jest obecne w 13 krajach na 3 kontynentach, i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia ponad 23 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
2018 Open Minds Debate - Wspólnie o przyszłości BIZNES, Gospodarka - FM Logistic, czołowy międzynarodowy operator na rynku magazynowania, transportu, copackingu i comanufacturingu, już po raz drugi zorganizował konferencję z cyklu Open Mnds Debate, na temat technologii przyszłości i ich bezpośredniego wpływu na rynkową pozycję firm.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy